Kaip pagardinti naminę kombučią?

  • Kaip pagardinti naminę kombučią?

    Svarstote ką daryti su užsilikusiomis arbatomis ar kitomis gėrybėmis Jūsų namuose? Naudokite tai savo kombučiai aromatizuoti! Nors pirmajai fermentacijai atlikti rekomenduojame naudoti tradicines arbatas, kaip juodoji ar žalioji arbata, bet antrosios fermentacijos metu galima ir paeksperimentuoti!

    Naminės kombučios gardinimas – tai menas, į šį gėrimą įliejant naujų skonių ir taip sukuriant gyvybingą simfoniją jūsų skonio receptoriams. Rezultatas – nuostabiu skoniu pasižyminti kombučia, kuri sužavės daugybę šio gėrimo entuziastų!

    Neužmirškite! Aromatinius priedus dedame tik po pirminės fermentacijos, nes taip apsaugoma motininė kultūra. Tokios arbatos kaip Earl Grey, aromatizuotas Pieniškas Ulongas priskiriamos prie aromatizuotų arbatų ir pirmajai fermentacijai netinka, nes gali pakenkti arbatos grybui. Visus priedus rekomenduojame naudoti antrosios fermentacijos metu, kai arbatos grybas yra atskirtas nuo sufermentuotos kombučios. Jeigu dėsite priedus į tą patį indą kartu su arbatos grybu pirminės fermentacijos metu, galite susidurti su šiomis problemomis:

    • Pelėsis

    • Arbatos grybo pažeidimas

    • Pakenkiama fermentacijos procesui

    Šiame įraše sužinosite, kaip pagerinti kombučios skonį ir atrasite tam tinkamą laiką. Be to, suprasite, kaip sumaniai įtraukti uogas, įvairias žoleles ar prieskonius ir kitas sudedamąsias dalis, todėl galėsite pasigaminti savo skonio gėrimą!

    Štai keli būdai, kaip pagardinti kombučią

    Kombučios skaninimas uogomis

    Spanguolės, šeivamedžio ar erškėtuogių uogos – tai puikus pasirinkimas, kuomet atvėsta orai, kadangi šios uogos turi daug vitamino C, gali padėti kovojant su peršalimo ligomis ir sustiprinti kvėpavimo takų sveikatą. Po pirmosios fermentacijos, atskyrus arbatos grybą, skystį reikėtų supilti į sandariai uždaromus butelius

    į kuriuos galima įdėti Jūsų pasirinktų šviežių ar trintų uogų. Kuo uogos saldesnės, tuo mažiau jų reikėtų dėti. Kietas uogas, tokias kaip spanguolės, reikėtų sutrinti dėl geresnės ekstrakcijos. Įdėjus uogas, uždarytus butelius reikėtų palaikyti keletą dienų kambario temperatūroje, kad kombučia užsigazuotų. Jeigu antrinė fermentacija labai aktyvi, svarbu butelius atidaryti ir išleisti susidariusį gazą po 12-24 valandų. Esant aktyviai antrinei fermentacijai butelius galiima dėti į šaldytuvą ir po paros, jeigu C02 susidarymas labai vangus, butelius šiltoje aplinkoje galima laikyti ilgesnį laiką. Kombučia natūraliai užsigazuos greičiau, jeigu buteliai bus paguldyti, jie nebus pripildyti iki pat viršaus, turės labai sandarų uždarymą ir retsykiais bus suplakami.

     

    Gardinimas šviežiomis sultimis

    Pagardinti kombučią mėgstamomis, šviežiomis sultimis – tai geras būdas į gėrimą įtraukti natūralių vaisių skonių ir šiek tiek saldumo. Sultys suteikia kombučiai natūralaus saldumo ir įvairių vaisių skonių, todėl ji tampa gaiviu ir lengvu gėrimu. Sultis galite išsispausti patys arba nusipirkti kokybiškų, natūralių vaisių sulčių. Įsitikinkite, kad jose nėra priedų ar konservantų. Ir tuomet tiesiog įpilkite sulčių į kombučią tiek, kad suteiktumėte jai norimo skonio. Šių priedų rekomenduojame naudoti iki 5% bendram tūriui ir elgtis taip pat, kaip esame aprašę skiltyje apie kombučios skaninimą uogomis.

     

    Žolelės ir prieskoniai

    Kombučiai pagardinti galima naudoti įvairias Jūsų mėgstamas žoleles ar prieskonius. Pavyzdžiui, šaltuoju metų laiku, galite pasimėgauti cinamono, gvazdikėlių ar imbiero skoniu. Šie priedai suteiks Jūsų gėrimui ne tik ypatingo skonio, bet ir savotiško jaukumo, ko ir norisi niūriais žiemos vakarais. O vasarą, kai norisi gaivumo – išbandykite kombučią su mėta, šeivamedžiu ar čiobreliu. Taip pat kombučią galima pagardinti ir džiovintais prieskoniais, kuriuos galima pritraukti kartu su arbatomis ir šią prieskoniuotą arbatą fermentuoti su arbatos grybu. Priklausomai nuo pasirinktų prieskonių gali skirtis ir fermentacijos laikas. Norime atkreipti demesį, kad fermentuojant daug eterinių aliejų turinčias žoleles kaip mėta, fermentacija gali užtrukti ilgiau ir susidaryti mažiau gazo.

     

    Kombučios gardinimas arbatomis

    Svarstote kaip dar galėtumėte pagardinti naminę kombučią? Tai gali būti Jūsų mėgstamos arba namie užsilikusios arbatos – tai puikus būdas jas panaudoti! Taip pat siūlome išbandyti ir rūšines arbatas, kurios Jūsų kombučiai suteiks dar unikalesnį skonį. Atminkite, kad nenaudojant papildomų priedų antrosios fermentacijos metu, kombučios skonis priklausys tik nuo pasirinktos arbatos. Kuo skanesnė arbata, tuo labiau galėsite mėgautis ir savo kombučia. Kitas aspektas, ką labai rekomenduojame išbandyti gurmanams – kombučios brandinimas. Atlikus pirmąją fermentaciją su kokybiškomis nearomatizuotomis arbatomis, kombučia yra supilstoma į butelius ir paliekama brandintis mažiausiai keliems mėnesiams šaldytuve. Per šį laikotarpį kombučia tampa gilesnio, kompleksiškesnio skonio ir joje atsiranda ilgiau išliekantis natūralus užsigazavimas. Kokybiškų arbatų, skirtų kombučiai galite rasti ir pas mus – „Tealure“, jos sukurs dar išraiškingesnę skonio ir aromato harmoniją. Galite rinktis nuo paprastos žaliosios arbatos su žolelėmis iki SUMMER MUSCATEL juodosios arbatos ar net MATCHA GENMAICHA žaliosios ir dar kitų įvairių skonių, kurie pamalonins Jūsų kombučios patirtį! Elektroninėje parduotuvėje esame sukūrę atskirą segmentą, kuriame rasite per mūsų ilgametę patirtį fermentacijoje sukurtus arbatos mišinius ir rekomenduojamas klasikines arbatos rūšis, kurios suteiks jūsų kombučiai unikalų skonį.


    Taigi matome, kad būdų paskaninti kombučią yra įvairiausių. Ir tai dar ne viskas! Išbandę šiame įraše aprašytus patarimus tikrai neapsiribokite tik ties jais – nedvejodami ieškokite kitų neįprastų derinių! Dalinkitės savo atradimais ir mėgaukitės pritaikydami kombučią pagal savo skonį. Už įdomius, sveikesnius ir skanesnius kombučios nuotykius!