Kombučia – fermentuota arbata, kuri vis labiau pripažįstama dėl savo teigiamo poveikio gerai savijautai. Šis putojantis gėrimas yra mikrobiologinis stebuklas, kurį formuoja dinamiška bakterijų ir mielių sąveika. Šie mikroorganizmai suteikia kombučiai unikalų skonį. Šiame įraše nagrinėsime kombučios mikrobiologinę magiją, atskleisdami, kaip ji saldžią arbatą paverčia nuostabiu, probiotikų turtingu gėrimu ir kartu gali turėti įtakos puoselėjant sveikatą.
Pastaraisiais metais probiotikai labai išpopuliarėjo, nes vis daugiau žmonių supranta, koks svarbus jų vaidmuo, norint palaikyti sveiką žarnyno mikroflorą. Probiotikai – tai gyvi mikroorganizmai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, manoma, kad jos daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui, ypač virškinimo sistemai. Virškinimo trakto bakterijos yra būtinos virškinimo fiziologijoje, nes be jų gali prasidėti įvairūs sveikatos sutrikimai ir ligos. Dažnai manoma, kad probiotikų galima rasti tik vaistinėse, bet jų galima rasti ir maiste, tokiame kaip jogurtas, rauginti kopūstai ar kimči. Tai yra įprasti probiotikų šaltiniai, tačiau yra ir kita, mažiau žinoma, bet ne mažiau veiksminga alternatyva – vandens kefyras. Šiame įraše kalbėsime apie tai, kas yra vandens kefyras ir kokia jo nauda.
Pastaraisiais metais didelio populiarumo sulaukė kombučia – fermentuotas arbatos gėrimas, vartojamas jau daugelį amžių, kilęs iš šiaurės rytų Kinijos regiono, kaip gydomoji priemonė, o iki II-ojo Pasaulinio karo sparčiai plito ir po visą Europą. Kombučia gaminama fermentuojant saldžią arbatą su bakterijų ir mielių kultūra, todėl gaunamas antioksidantais ir probiotikais pasižymintis gėrimas. Nors jos lengvai rasite maisto prekių parduotuvėse ar kavinėse, tačiau pasigaminti kombučią namuose yra labai įdomi ir nesudėtinga patirtis. Tai ne tik smagus ir naudingas „pasidaryk pats“ projektas, bet ir galimybė paruošti gėrimą pagal savo skonį. Šiame įraše aprašysime žingsnius nuo nulio, bet prieš imdamiesi proceso, aptarkime svarbiausius dalykus, kurių reikia norint pradėti kombučios gamybą.
Kombučia, vandens kefyras ir Jun kombučia yra vieni populiariausių fermentuotų gėrimų šiomis dienomis. Nors iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti panašūs, tačiau turi skirtumų ir įdomių panašumų, kuriuos verta patyrinėti. Šiame įraše pasinersime į pažintį su šiais gėrimais, akcentuodami pagrindinius jų skirtumus ir panašumus.
Arbatos grybas yra pradinė kultūra, kuri leidžia pradėti fermentuoti kombučią. Šis grybas yra kombučios gamybos proceso šerdis ir jei norite nuolat gauti šio nuostabaus gėrimo, labai svarbu išmokti tinkamai jį laikyti. Šiame įraše supažindinsime Jus su arbatos grybo laikymo ypatumais, kad jis išliktų nepažeistas ir būtų paruoštas sekančiai fermentacijai.
Svarstote ką daryti su užsilikusiomis arbatomis ar kitomis gėrybėmis Jūsų namuose? Naudokite tai savo kombučiai aromatizuoti! Nors pirmajai fermentacijai atlikti rekomenduojame naudoti tradicines arbatas, kaip juodoji ar žalioji arbata, bet antrosios fermentacijos metu galima ir paeksperimentuoti!